144,00 ₺ KDV Dahil
240,00 ₺ KDV Dahil
75,60 ₺ KDV Dahil
126,00 ₺ KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
252,00 ₺ KDV Dahil
420,00 ₺ KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
64,80 ₺ KDV Dahil
108,00 ₺ KDV Dahil
79,20 ₺ KDV Dahil
132,00 ₺ KDV Dahil

Aydınlatma Sanattır,Genel Olarak Ev ve

 

Ofis,Mağaza,Depo,Fabrika,İmalathane,Labartuvar,Karavan,Hastane,Et ve Tavuk Ürünleri Olarak Alan

Aydınlatma Teknikleri Değişmektedir.

Bu Alanlarda Aynı Zamanda Verimli Etkin Bir Aydınlatma Oluşturmak İçin Neler Yapmamız Gerekir?

Öncelikle Alan İçin Gerekli Lüx Değerleri Tespit Edilmeli Ve Odak Veya Genel Aydınlatma Talep Var ise

Genel Aydınlatma İçin Gerekli Olan Detaylara Bakılmalıdır.

Bunlar Nelerdir?

Yükseklik

metrekare

Bölünmüş Alan 

Dışardan Işık Alıp Almadığı (Eğer Işık Alıyor ise Daha Fazla Lüx Gerekmektedir)

 

Mağaza aydınlatma: Mağaza aydınlatması, ürünlerin satış verimliliğine önemli katkı sağlar. Geniş alana sahip mağazalarda genelde panel armatür modelleri kullanılır. 30x30 ya da 60x60 panel şeklinde çeşitleri bulunan ledler tüm alanın aydınlatılmasında etki gösterir. Özellikle vitrinlerde rgb şerit led modeller fazlasıyla tercih edilir. Exit ve acil çıkış ışıklandırmaları yapılabilir. Lavabo ve tuvaletlerde sensörlü armatür çeşitleri kullanılabilir. Hastane, askeriye, kamu kuruluşları ve eğitim kurumlarında, ışığın az olduğu durumlarda bant armatür kullanılabilir.                                                                                      

Balkon aydınlatma: Led aydınlatma armatürleri veya aplikleri kullanarak balkonunuza fantastik ve güzel bir hava katabilirsiniz. Özellikle bitkilere ışıklandırma ve balkon duvarlarına arka ışıklandırma bu sıralar oldukça tercih ediliyor.

Tavan aydınlatma: Tavan led aydınlatma modelleri, ışıklandırma sistemlerinde en çok kullanılan armatürlerdir. Sarkıt aydınlatmalar, sıva altı aydınlatmaları ya da gömme aydınlatmalar dâhil olmak üzere birçok tavan armatürü çeşitleri bulunmaktadır. Gizli ışık şerit ledler ile de sıra dışı bir ışıklandırma oluşturabilirsiniz.                                                          

Koridor aydınlatma: Led ışıklandırmalar ile koridorunuzda farklı bir ortam oluşturabilirsiniz. Koridorlarların dar olmasından dolayı parlak bir şekilde aydınlatılmalıdır. Yoksa daha klostrofobik hissettirebilir. Koridorunuzdaki gidiş yolunuzu aydınlatmak için pratik bir lamba kullanamazsınız, en iyi çözüm tabanın ihtiyaç duyduğu ışıklandırmayı tabana vermektir. Duvarlara veya tavana kullanılabilir led ışıklandırmalar yapabilir, koridorunuzu modern bir tarzda aydınlatabilirsiniz.                                                                  

Yatak odası aydınlatma: Yatak odanız için led aydınlatma ürünleri bakarken, odanın ve pencerelerin büyüklüğüne, genel aydınlatma, ortam aydınlatması, alan aydınlatması gibi unsurlara dikkat etmeniz önemlidir. İsterseniz led aplikler ile başucu aydınlatması uygulayabilirsiniz.                                           

Duvar aydınlatma: Led aydınlatma duvar aplikleri ya da armatürleriyle herhangi bir odaya şahane bir güzellik katabilirsiniz. Duvar aydınlatması, odanın daha parlak ve daha büyük durmasını sağlar. Aynı zamanda, üstten geçen ışık akımlarını dengeler.                                                                          

Dış mekân aydınlatma: Aydınlatma ürünleri, peyzajınızın güzelliğine etki eder ve evinizin kalitesini artırır. Dış mekânda neyi vurgulamak istiyorsanız dış mekan aydınlatma ürünlerini kullanarak evinizin her tarafına ayrı bir hava katabilirsiniz.                        

Ahşap aydınlatma: Modern tasarımlara sahip olan led ahşap aydınlatma armatürleri, eve şahane bir görünüm sunar. Yatak odasında,oturma odasında,salonda veya ofiste ahşap ışıklandırma kullanarak daha madern bir görünüm sunabilirsiniz.   

Salon aydınlatma: Salonlar, ailenizle baş başa olduğunuz, dinlenmek için zaman ayırdığınız bir alan. Led aydınlatma armatürleri ile duvardaki fotoğrafları, tabloları, genel olarak canlandırabilirsiniz.                                                                

Merdiven aydınlatma: Merdiven ışıklandırması yaparken, efektler, başlangıç ve bitiş noktası önemlidir. Yaratıcı bir aydınlatma seçeneği ile merdivenlerde önemli değişiklikler yapabilirsiniz.                                            

Mutfak led aydınlatma: Modern aydınlatma çeşitleri ile mutfağınızı son derece konforlu bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Mutfağınız için yüzlerce farklı tasarımı bulunan sarkıt aydınlatma, tavan aydınlatma, gömme aydınlatma ya da duvar aydınlatma seçeneklerini de uygulayabilirsiniz. Şerit led modelleri ile tezgahınıza, yemek masanıza, genele ya da mutfağınızın gölgede kalan alanlarına işlem yapabilirsiniz.                             

Ofis aydınlatma: Işık ve renk, çalışanların katkısında önemli rol oynar. Geniş alana yayılan led ışıklar, enerjiden de tasarruf etmenizi sağlar.            

Bahçe aydınlatma led: Led aydınlatma teknolojileri sayesinde bahçenize olağanüstü görünümler verebilirsiniz. Mobilyala etraflarına veya verandanın altına, balkona, ağaçlara, masaya ya da istediğiniz her yere led ışıklandırma yapabilir, bahçenizi son derece klas bir tarzda gösterebilirsiniz.                                                                                               

Led tavan aydınlatma: Doğru seçilen bir tavan led aydınlatma ile evinize modern bir hava katabilirsiniz. Mutfağa, banyoya, çalışma odanıza, yatak odanıza belirli alanlara vurgu yapabilir veya odanın boyutuyla dengeli bir şekilde genel bir ışıklandırma kullanabilirsiniz.              

Tablo aydınlatma: Dekoratif aydınlatma seçeneklerinden biri de led aydınlatma aplikleridir. Değerli tabloları, resimleri, duvarda yer alan dekor ürünlerini, led ışıklandırma ile istediğiniz renklerde uygulayabilirsiniz.             

Bebek odası aydınlatma: Led ampuller ısı vermediği için bebek odasında sıcaklık değişimine etki etmez. Güvenlidir ve bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmaz. Bebeğinizin odasında duvar aydınlatma, sarkıt aydınlatma, dekoratif aydınlatma seçeneklerinide tercih edebilirsiniz.

 

Bahçe Ürünleri: Bahçenize Birde Böyle Bakın

Bahçe tasarımlarında en önemli etken dış mekan aydınlatmasıdır. Konforlu ve modern bir aydınlatma, bahçeyi en güzel şekilde ortaya çıkarır. Tercih edilen bahçe aydınlatma armatürleri: 

Spot aydınlatma: Bahçede öne çıkarmak istediğiniz kısımlarda, stratejik konumlandırılmış spot ışıklar kullanabilirsiniz. Bahçedeki tehlike barındıran kısımlarda da spot ışıklar yardımı ile herhangi bir tehlikeyi önleyebilirsiniz.

Duvar lambaları: Led aydınlatma kullanarak evinizin dışını öne çıkarabilir, dış mekan lambalar ile duvarlarınıza eşsiz görüntüler katablirsiniz.

Tezgah lambaları: Bahçenize farklı bir hava katar ve huzurlu hissettirir. Oturma alanlarında tezgah lambaları iyi bir seçenektir.

Fenerler: Fenerler, taşınılabilir aydınlatma seçenekleridir. Masa ve verandalarda hoş bir ışıklandırma için kullanabilirsiniz.

Ağaç aydınlatma: Bahçedeki ağaçlarda kullanabileceğiniz led ışıklar, güneş enerjili aydınlatmalar ve spot ışıklar ile ağaçları süsleyebilirsiniz.

Havuz aydınlatma: Havuz tabanına,etrafına, yüzeyine aydınlatma kullanabilirsiniz. Düşük enerjili led ışıklar havuzunuzu parlak hale getirir ve akşamları havuzda yüzmenize kolaylık sağlar.

Bahçe aydınlatma direkleri: Güneş enerjili bir aydınlatma istiyorsanız bahçe aydınlatma direklerini tercih edebilirsiniz. Bahçenizi şık gösteren bu aydınlatma direkleri aynı zamanda enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.

Sahne ışıkları: Bahçedeki ağaçlara veya büyük dekoratif ürünlerinizi ön planda tutmak istiyorsanız sahne ışığı kullanmanız çok etkili olabilir.

Solar aydınlatma: Bahçedeki yollarınızı aydınlatmada güneş enerjili solar aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Yuvarlak aydınlatma lambaları: Büyük bahçelerin parlak ışıklı olması gerekir. Duvar lambaları oldukça sağlam ve su geçirmez özelliğe sahiptir. Bahçenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Yukarıdaki Tatlı Ayrıntılar: Tavan Ürünleri

Tavan aydınlatma, ortam görünüşü ve göz rahatlığına gibi unsurlarda oldukça önemlidir. Tavanın yüksekliği ve hangi odada olduğuna göre kullanılan aydınlatmalar şık ve konfor alanı açısından çok önemlidir. Kullanılan tavan aydınlatmaları:

Spot aydınlatma: Küçük ışıklardan oluşan spot lambalar tavana modern bir hava katar. Banyo ve mutfakta palet aydınlatma kullanabilirsiniz.

Asma tavan aydınlatma: Kullanılmaya yeni başlanan asma tavan aydınlatmalar, spot ve led aydınlatma olarak tasarlanır, kullanışları oldukça basittir.

Gömme tavan aydınlatmalar: Gömme lambalar tavana kurulurken, yarı gömme lambalar tavana az bir boşluk kalacak şekilde kurulur.

Sarkıt aydınlatma: Tezgahlar ve yemek masalarının üstünde genellikle sarkıt aydınlatma ve avize kullanılır.  10 metreden uzun tavanlar için en idealidir.

 

Tasarrufun En İyisi: Solar Aydınlatma

Solar aydınlatma sabahları depoladığı güneş enerjilerini akşam olduğunda kullanır. Yeni teknoloji olan bu aydınlatma türü geceleri size fazlasıyla yardımcı olur. Tercih edilen solar aydınlatma türleri:

Hareketli solar ışıkları

Solar aydınlatma setleri

Solar led lambalar

Dekoratif solar lambalar

Solar fenerler

Solar bahçe lambaları

Solar spot ışıklar

 

Modernliğin Son Raddesi: Spot Aydınlatma Ürünleri

Evlerde en çok kullanılan aydınlatma türü şüphesiz led spot aydınlatmalarıdır. Spotlar, evin içinde belli etmek istediğiniz alanlarda çok etkilidir. Tercih edilen led spot aydınlatmalar:

Yönlendirilebilir üçlü spot

Yuvarlak hareketli led spot

Siyah hareketli led spot

Trafolu led spot

Camlı led spot

Yıldız spot aydınlatma

Kabinet led spot

Merdiven kare led spot

Merdiven led spot

Panel spot

Cata ledli mobil spot

Çeşitli cata aydınlatma ürünleri

 

Duşlarda Gelen Huzur: Banyo Aydınlatma

Konforlu ve ferah banyolardaki en önemli etken parlak ışıktır. Banyolardaki parlak ışıklar sizi içten içe huzurla doldurur. Tercih edilen banyo aydınlatma ürünleri:

Gömme spotlar

Küvet içi led gömme spotlar

Duvar ve fayans ledleri

Led aydınlatma aplikleri

Tavan aydınlatmalı lambalar

Sarkıt aydınlatma çeşitleri

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.